top of page

ייעוץ פנסיוני

הפנסיה שלכם היא אחד הדברים הכי חשובים בחייכם. היא תשפיע עמוקות על איכות ורמת החיים שלכם בשנים הכי יפות של החיים, לאחר גיל הפרישה.


הפנסיה שלכם היא אחד הדברים הכי חשובים בחייכם. היא תשפיע עמוקות על איכות ורמת החיים שלכם בשנים הכי יפות של החיים, לאחר גיל הפרישה. ייעוץ פנסיוני יעזור לכם למקסם את החיסכון הפנסיוני שלכם ולהתאים אותו לצרכים הספציפיים שלכם.


החוק בישראל קובע כי לכל אחד תהיה פנסיה. על פי החוק, על אזרח ישראלי חייב להפריש ממשכורתו כספים לטובת חיסכון פנסיוני. החיסכון הפנסיוני מבטיח לכל אחד מהאזרחים במדינת ישראל תשלום חודשי מהרגע שהוא מגיע לגיל פרישה ועד סוף חייו. הכספים מופרשים לחיסכון ארוך טווח ומנוהלים על ידי בתי השקעות שונים אשר משקיעים אותם עבורינו באפיקי השקעה תמורת עמלה מסוימת.


חשיבות החיסכון הפנסיוני

קרן פנסיה והחיסכון הפנסיוני מבטיחים לך ולמשפחתך את העתיד הפיננסי שלכם. למעשה, מדובר באחד הדברים הכי חשובים בחייכם.

הנעה לפעולה: המומחים שלנו יעזרו לכם להבטיח את העתיד הפיננסי שלכם

כספי החיסכון הפנסיוני מיועדים לגיל הפרישה. לאחר גיל הפרישה כל חוסך מקבל קצבה חודשית בהתאם לגובה החיסכון שנצבר במהלך השנים. קצבה זו מאפשרת לו לחיות בכבוד ולשמור על רמת החיים שלו גם לאחר סיום תקופת ההעסקה שלו ובשנים בהם הוא לא יכול יותר לעבוד.

מעבר לחיסכון לגיל פרישה, החיסכון הפנסיוני מעניק לכל חוסך גם כיסוי ביטוחי. הרכיב הביטוחי בחיסכון הפנסיוני מבטיח לכל חוסך קצבה חודשית במקרה של נכות שתמנע ממנו להמשיך לעסוק בעיסוקו. במקרה של פטירה של החוסך חס וחלילה, בני משפחתו זכאים לקבל את כספי החיסכון על מנת שיוכלו לשמור על רמת חייהם.


החשיבות של ייעוץ פנסיוני

אז אחרי שהבנו כמה חשוב החיסכון הפנסיוני, ננסה להבין מדוע ייעוץ פנסיוני כל כך חשוב. ייעוץ פנסיוני מקצועי מאפשר לחוסך למקסם את הסכום שהוא בקרן הפנסיה שלו ובכך למקסם גם את הקצבה החודשית שיקבל לאחר שיגיע לגיל פרישה.

כאמור, כספי החיסכון הפנסיוני מופרשים לקופות פנסיה המנוהלות על ידי בתי השקעה. כנראה ששמעת על אחד מבתי ההשקעות וקופות הפנסיה הללו. הגופים הפיננסיים הללו הם גופים ענקיים המנהלים תיקי השקעות עבור מאות אלפי אם לא מיליוני לקוחות. הגופים הללו משקיעים את כספי הפנסיה שלך באפיקים שונים.

ייעוץ פנסיוני מקצועי יעניק לך יחס אישי וגם יעזור לך לבחור את הגוף הכי טוב לניהול כספי הפנסיה שלך. הדגש כאן הוא שלך, מה שטוב לך אולי לא הכי טוב לחוסך אחר. הייעוץ עוזר לך להתאים את גובה החיסכון, מסלול החיסכון, תמהיל החיסכון ואת גובה הכיסוי הביטוחי לצרכים הספציפיים שלך.

הנעה לפעולה: בוא ללמוד מה המשמעות של המסלול ותמהיל ההשקעה של הפנסיה שלך.


גובה חיסכון

יועץ פנסיוני מקצועי יעזור לכם להחליט כמה אתם מעוניינים לחסוך בכל חודש ואיך זה מתבטא עם סיום תקופת העבודה, כלומר מה תהיה הקצבה החודשית שלכם בפנסיה בהתאם לרמת החיסכון שלכם עכשיו.


מסלול ההשקעה

ישנם שלושה מסלולים עיקריים להשקעה של כספי הפנסיה:

  • קרן פנסיה

  • ביטוח מנהלים

  • קופת גמל

בנוסף יש מסלולי השקעה נוספים כמו קרן השתלמות (שהיא מסלול השקעה קצר טווח יחסית), קופת גמל להשקעה, בניירות ערך ועוד.

נשמע לכם מבלבל? זה לגמרי הגיוני ובדיוק בגלל זה אתם צריכים ייעוץ פנסיוני. לכל אחד מהמסלולים האלה היתרונות והחסרונות שלו. קופת גמל למשל תאפשר לך הטבות מס מסוימות ושליטה גבוהה יותר על תמהיל ההשקעות. ביטוח מנהלים הוא מסלול גמיש יותר המתאים לבעלי משכורות גבוהות יחסית. ייעוץ פנסיוני מקצועי על ידי יועץ פנסיוני מוסמך עוזר לכם לבחור את מסלול ההשקעה הנכון עבורכם. תפקידו לעזור לכם לבחור את המסלול הכי נכון עבורכם, בהתאם לצרכים שלכם ובהתאם לגובה השכר שלכם.

הנעה לפעולה: הגיע הזמן לדעת מה המסלול האידיאלי עבורך מהמקצוענים שלנו.


אפיקי חיסכון

ייעוץ פנסיוני עוזר לכם לבחור את אפיקי החיסכון האידיאליים עבורכם. יועץ פנסיוני מחזיק בידע מקצועי רב שעוזר לו להבין מהם אפיקי השקעה שאמורים להניב את התשואות הגבוהות יותר. בכך הוא עוזר לכם להגדיל את סכום החיסכון.


תמהיל החיסכון

דרך נוספת בה ייעוץ פנסיוני עוזר לכם להגדיל את החיסכון שלכם הוא על ידי בחירת תמהיל החיסכון האידיאלי עבורכם. ייעוץ פנסיוני עוזר לכם לבחור את התמהיל הנכון, כלומר כמה מכספי הפנסיה שלכם יושקעו באפיקים סולידיים שיניבו תשואה יחסית נמוכה אך יציבה וכמה מהם יושקעו באפיקים בסיכון גבוה דוגמת מניות. הכל כמובן בשיתוף פעולה מלא איתכם ותוך שקיפות מלאה.


קיזוז עמלות

דרך נוספת שייעוץ פנסיוני מאפשר לכם להגדיל את כספי החיסכון שלכם היא באמצעות קיזוז העמלות של בתי ההשקעות. רבים מאיתנו לא יודעים זאת אבל בתי ההשקעות גובים עמלות גבוהות למדי וניתן להורידם די בקלות. יועץ פנסיוני מקצועי מנוסה בניהול מו"מ מול בתי ההשקעות ויודע מהן האפשרויות שלך, כך שהוא יוכל להוריד משמעותית את גובה העמלות שבתי השקעות גובים מכם על החיסכון הפנסיוני.

לסיכום, ייעוץ פנסיוני הוא כלי חשוב מאוד להבטחת העתיד הפיננסי שלכם. הוא מאפשר לכם להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם ולמעשה להגדיל את הקצבה שתקבלו בכל חודש לאחר שנות הפרישה. קשה להמעיט בחשיבות של זה.


חשוב לזכור, שהחיסכון הפנסיוני הוא חיסכון ארוך טווח, כל שכל החלטה שאתם מקבלים היום שווה לכם הרבה מאוד כסף בהמשך. אנחנו חוסכים לפנסיה במשך כ-40 שנים, הבדל של חצי אחוז בעמלות או בתשואה למשך זמן כה רב יכול להיות שווה עשרות ואפילו מאות אלפי שקלי. לייעוץ פנסיוני משמעות רבה והשפעה אדירה על הסכום הכספי שתחסכו, על הקצבה החודשית שלכם בפנסיה ועל רמת החיים שלכם בגיל פרישה. כדאי לכם להתייעץ עם מקצוענים על זה.


Comments


עוד כתבות במיוחד בשבילך

bottom of page