top of page

מקדימים תרופה – ביטוחי בריאות לצעירים

אתם צעירים ובריאים והעתיד נראה ורוד מתמיד. ולמה שלא יראה ורוד? אתם מקפידים על שגרת בריאות, ספורט ותזונה נכונה אך האם דאגתם להיות מוכנים לכל צרה שלא תבוא?


כן, זו הבעיה עם העתיד, הוא בלתי ניתן לחיזוי וכשמדובר על בריאות המשמעויות הן מרחיקות לכת – החל מתקופת אבטלה בשל מחלה או פציעה ועד חס ושלום אובדן כושר עבודה. לכן גם אם אתם מרי עולם, מוטב שתמשיכו לקרוא... סימן שאתה זהיר – ביטוח בריאות מגיל צעיר. כשאנחנו בשנות ה 20 וה 30 שלנו, אנו חדורי מטרה למצוא את נתיב החיים הנכון, להתברג בעבודה וכמובן למצוא בן זוג ולהקים משפחה. בשלל הדאגות הללו הבריאות שלנו לעיתים נדחקת אל מחוץ סדר העדיפויות ואין אנו נזכרים בה אלא שכבר טיפה מאוחר מדי. מטבע הדברים, מחלות וצרכים רפואיים נקשרים לאנשים הרחק מאחורי גיל העמידה ולכן אין אנו נותנים עליהם את הדעת בגיל צעיר. אך המציאות עלולה להוכיח לכם שאתם זקוקים לביטוח מקיף ככל האפשר כמעט בכל גיל. הבונוס? כשאתם צעירים פוליסת הביטוח שלכם יכולה להיות קטנה. חברות הביטוח שמחות לבטח צעירים כי הסיכון הגלום בהם הוא מומעט ולכן הן מציעות הטבות ומחירים משתלמים מאוד. אז הבנתם שהיתרון והזמן בידיכם, עכשיו רק נותר לחשוב על ביטוח הבריאות המתאים לכם ביותר.

כיצד מתאימים ביטוח בריאות לצעירים אז כפי שכבר אמרנו, מלבד העובדה כי תכנון נכון ומוקדם חוסך לכם דאגות, תכנון מוקדם גם חוסך לכם כסף והרבה. המשוואה הינה פשוטה – ככל שתקדימו לעשות ביטוח בריאות בגיל צעיר יותר כך הפרמיה שתשלמו על ביטוח הבריאות תהיה נמוכה יותר ותעלה באופן מידתי ויחסי לאורך השנים.

פוליסות ביטוח בוחנות את ההיסטוריה הרפואית שלכם ואדם צעיר ובריא בדרך כלל לא יהווה סיכון לחברת הביטוח לכן מוטב לבטח עצמכם מוקדם ככל האפשר. אם אתם סטודנטים בוודאי אינכם חושבים מעבר לרווחה המידית שלכם אך דעו לכם כי כמבוטחים בחברת ביטוח, הדלתות תהיינה פתוחות עבורכם כשאתם רוצים לצרף מבוטחים חדשים ואלו יזכו לתנאים טובים יותר. כמבוטחים ותיקים, תוכלו להשיג פוליסות טובות יותר כשתרצו לצרף אישה וילדים.

איזה ביטוחים ניתן לרכוש? יש לכם שתי אופציות לרכישת ביטוח. הראשונה היא בחירה בביטוחים משלימים של קופת החולים בה אתם חברים המציעים שירותי בריאות נוספים שלא כלולים בסל – ניתוחים, טיפולים והתייעצויות עם מומחים או לפנות לחברות ביטוח חיצוניות. האופציה השנייה היא לבחור בביטוח פרטי המכסה מצבים כמו השתלות ניתוחי חירום ותרופות שאינן כלולות בסל הבריאות. כדי לקבל את השירות עליכם לחתום על הצהרת בריאות המסכמת ומאשרת את מצבכם הרפואי והיא זו שתקבע את גובה הפרמיה אותה תשלמו. במקרים מסוימים חברת ביטוח פרטית יכולה גם לסרב לבטח. אם אתם מתלבטים באיזה ביטוח לבחור ואולי אף רוצים לשלב בין ביטוח משלים לפרטי, כדאי שתוודאו שאין כפל ביטוחים כדי שלא ייווצר מצב כי כמה ביטוחים נרכשו לאותו הסיכון ובמקרה ויש ביטוח כפול ניתן לתבוע החזר עד תקרת הפיצוי.

ביטוח פרטי – מה חשוב לדעת. אם בחרתם בחברת ביטוח פרטי ישנן שתי פוליסות מרכזיות שעליכם להיות מודעים אליהן: פוליסות שיפוי: פוליסה זו מקנה החזר כספי או ו/ מימון על טיפול רפואי כמו השתלה, ניתוח או תרופה. פוליסה זו נותנת מענה כמעט לכל סוגי המקרים ותקרת הכיסוי שלה גבוהה. פוליסות פיצוי: ביטוח מחלות קשות המקנות פיצוי כספי ידוע מראש על מצב בריאותי נתון. פוליסה זו גם מכסה במקרים של אובדן כושר עבודה בשל מחלה או נכות. אם בחרתם בביטוח פרטי זכרו כי זהו ביטוח מודולרי ואתם יכולים לבחור את המוצרים הכלולים בו אך אנו נמליץ כי תבחרו כיסוי רחב, שבגילאים צעירים לא יעלה לכם הרבה ובעתיד יכול להציל חיים או למצער לדאוג לאיכות חיים טובה יותר. בביטוח פרטי כדאי שתעשו חישוב כלכלי מדוקדק כיוון שאלו הם תשלומים לטווח ארוך ואתם רוצים להימנע ממצב של חוסר יכולת כלכלית לעמוד בתשלומי הביטוח.

חשוב מאוד לראות מה פוליסת הביטוח מציעה ואילו רופאים מומחים ישנם בהסכמים וכמובן גובה ההשתתפות העצמית בכל הליך רפואי. גם אם אתם צעירים נמליץ לכם על אפשרות לביטוח סיעודי אם בגלל המחיר של ביטוח זה בגילאים צעירים ואם בגלל שאתם רוצים להיות מוכנים לכל צרה שלא תבוא. זכרו - אפשר לשדרג את הביטוח ולשנותו לאורך החיים לעבור בין חברות ביטוח שונות אך הוא מוצר חובה לאיכות החיים שלכם. מה החברות הטובות ביותר? איך עושים השוואת ביטוחי בריאות? כל זאת תוכלו ללמוד בוובינרים החינמיים שלנו. עקבו אחרינו בפייסבוק ובאתר. ווביז – השער שלכם לביטוחי הבריאות.


Comments


עוד כתבות במיוחד בשבילך

bottom of page