top of page

לתכנן נכון את ההון – מה זה בעצם תכנון פיננסי?

במהלך חיינו כולנו צוברים סוג זה או אחר של נכסים והון – בין אם בחיסכון של שנים, בין אם בהשקעות נבונות או בגלל שהתמזל מזלנו להיות הנכד החביב על סבתא מאוד עשירה.


במהלך חיינו כולנו צוברים סוג זה או אחר של נכסים והון – בין אם בחיסכון של שנים, בין אם בהשקעות נבונות או בגלל שהתמזל מזלנו להיות הנכד החביב על סבתא מאוד עשירה. אם אתם שייכים לזן שעשה את הונו בעשר אצבעות וגם אם לא, אינכם רוצים שהנכסים והכספים שהצלחתם לצבור במהלך השנים ירדו לטמיון בהשקעה או התנהלות לא נבונה.

כאן נכנס התכנון הפיננסי לתמונה. תכנון פיננסי נועד לעשות סדר במשאבים הכלכליים העומדים לרשותכם ובה בעת להבטיח את עתידכם הפיננסי, גם לאחר שתעברו את גיל הפרישה. אז מה הדגשים כשרוצים להתחיל להתנהל נכון ואיך בעצם ניגשים לתכנון פיננסי? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, המשיכו לקרוא

לא סוכן ביטוח לא יועץ השקעות – מתכנן פיננסי. תכנון פיננסי הוא תחום רחב הכולל בתוכו אספקטים כספיים שונים. תכנון פיננסי לוקח בחשבון את כל התחומים הכספיים שלכם, והוא כולל גם את התכנון הפנסיוני שלכם, את הכספים המושקעים באפיקי ההשקעות השונים ואת הביטוחים השונים. למעשה, תכנון פיננסי נוגע לכל הצרכים הכלכליים העתידיים שלכם.

תכנון פיננסי מקצועי, המבוצע על ידי מתכנן פיננסי מקצועי ייקח בחשבון את המבנה הכלכלי הייחודי של המשפחה שלכם ויתאים את התכנון לצרכים הספציפיים שלכם, במטרה להציב אתכם על קרקע איתנה וידועה ככל האפשר. תכנון פיננסי עוזר להסיר את האלמנטים הבלתי ודאיים שעלולים לצוף בשנים שיבואו על מנת שאתם ובני ביתכם תוכלו להתכונן לעתיד בצורה הטובה והרגועה ביותר. זהו תחום מאוד חדש בישראל. עד לא מזמן הוא היה נחלתם הכמעט בלעדית של בעלי הון ניכר, אך כיום גם משקי בית ממוצעים יכולים להנות מהשקט שמביא עימו מתכנן פיננסי אישי. תכנון פיננסי מקצועי מרכז את כל השירותים הפיננסים שלכם תחת גורם מקצועי אחד. הוא מייתר את הנוכחות של מגוון שירותים פיננסיים, שלעיתים אנחנו מקבלים מספקים שונים, שהאינטרסים שלהם סותרים. מצב זה יכול לעלות לכם הון לא מבוטל, כולל תשלום עמלות שונות למספר גורמים שונים.

תכנון פיננסי מקצועי מרכז את כל יכולות הניהול הכלכליות במקום אחד בו אתם יכולים לקבל את התמונה המעמיקה והרחבה ביותר על האפשרויות הכלכליות שלכם בהווה ובעתיד. כיצד בוחרים מתכנן פיננסי? מתכנן פיננסי חייב לעבור הכשרה מתאימה. זהו תחום מדויק ומוסדר ולא כל אחד יכול להיות מתכנן פיננסי. כמו שלא תפ]קידו את הראש שלכם בידי ספר לא מקצועי או בידי מהנדס שאינו מוסמך, כך לא כדאי להפקיד את ניהול העניינים הפיננסיים שלכם בידי אדם לא מקצועי.

מתכנן פיננסי הוא בעל מקצוע שלמד את התחום. הוא מחזיק בתואר ראשון ושני ותעודת הסמכה מיוחדת של מתכנן פיננסי. מתכנן פיננסי מתמקצע בשוק ההון ותפקידו לסייע לכם לחסוך עלויות ניהול ועלויות נוספות באמצעות בדיקה והשוואה ועליו לדעת ליצור חליפה פיננסי מותאמת לכל לקוח המבקש את שירותיו. מתכנן פיננסי יסיע לכם לא רק להתנהל בשוק ההון אלא לנהל גם את הכספים אשר אינם מנוהלים על ידי בתי השקעות – כספים שפשוט "יושבים" בחשבון הבנק שלכם או בתוכניות גמל ופק"מ אשר לא מותאמות לצרכים המדויקים שלכם או של משפחתכם. חוסר הידע של ישראלים רבים בניהול הכספים שברשותם מונע מרבים מימוש של הזכויות שלהם וניצול הזדמנויות כספיות. ניהול הכספים של ישראלים רבים אינו נכון ומבוסס לעיתים על אי הבנה ויכולת לקרוא דוחות כספיים או פשוט נפגע מחוסר סבלנות להתעסק בבירוקרטיה מתסכלת. מתכנן פיננסי טוב הוא זה שלא רק ימצה עבורכם את ההזדמנויות אלא זה שדרכו נהירה לו במסדרונות הבירוקרטיה כמו מול דוחות מורכבים. מדוע לבקש תכנון פיננסי? מתכנן פיננסי הוא אדם אובייקטיבי שהאינטרס הכלכלי שלכם לנגד עיניו והוא יודע להסביר ולהנגיש עבורכם מידע פיננסי. הוא גם יודע להתוות לכם דרך נכונה להתנהלות כלכלית מבלי להיות מושפע מאינטרסים חיצוניים כאשר הוא מלווה אתכם מול בתי השקעות והבנקים השונים. הוא עובד עבורכם בלבד, ותפקידו לייצר עבורכם רווח משמעותי ויציב. באמצעות תכנון פיננסי עם מתכנן מקצועי תוכלו לקצר את המענה מול חברות ביטוח ובתי השקעות בהם מנוהלות השקעותיכם.

מה כולל תכנון פיננסי? ראשית התכנון הפיננסי יתחיל בבדיקת תזרים הכספים, חסכונות והשקעות עדכניות. לאחר מכן תתבקשו ליצור רשימת ציפיות ורצונות ריאליים לעתידכם – הכנסה יציבה, הכנסה פסיבית וכדומה. ככל שתתנו למתכנן הפיננסי תמונה מדויקת יותר על הרצונות והצרכים העתידיים שלכם כך הוא יוכל להתאים לכם תוכנית אפקטיבית של ממש.

בנוסף, שירות התכנון הפיננסי כולל בדיקה שוטפת של עלות ניהול תיקי ההשקעות והחיסכון שלכם עם השוואה לתוכניות מקבילות אחרות. מתכנן מס יעדכן אתכם על הטבות מס המגיעות לכם ואפיקי ניצול מקסימליים של כספכם.

לסיכום, תכנון פיננסי אישי הוא דרך מצוינת להבטיח כי תוכלו להנות מהכנסה יציבה וטובה במשך כל חייכם וגם לדאוג לבני המשפחה האחרים בעת הצורך. לאחר שהבנתם את חשיבות התכנון הפיננסי, הכלים שהוא מעניק והכסף שהוא יכול לא רק לחסוך, אלא גם לעשות עבורכם, הגיע הזמן להצטרף אל פאנל המומחים שלנו בוובינריים חינמיים על תכנון פיננסי נכון. נתראה בוובינר הבא!Comments


עוד כתבות במיוחד בשבילך

bottom of page