top of page

יש אלטרנטיבה – מה הן השקעות אלטרנטיביות?

אנו עובדים במשך שנים, מטפסים בסולם הדרגות וכל זאת על מנת לבנות לעצמנו חיסכון ראוי לשמו כדי להבטיח את עתידנו הכלכלי. אין ספק שחיסכון הוא דרך מצוינת לבנות חוסן כלכלי אך כדי להבטיח לנו עתיד ורוד יותר יש למנף את הכסף שבידינו ולתת לו לעבוד בשבילנו – כלומר, להיכנס לעולם ההשקעות.אנחנו יודעים כי כל מי ששומע את המונח "עולם ההשקעות" חושב אוטומטית על שוק ההון והשקעה באגרות חוב ומניות. יש כאלו שעיניהם נוצצות כשמדברים על העולם הזה, כי הם מגיל 6 פותחים את מדורי הכלכלה ומתעדכנים בנעשה בבורסה וחיכו שנים להזדמנות להשקיע, אם לא השקיעו כבר, ויש כאלו שצירוף המילים השקעה בבורסה מרתיע אותם כאילו הימרו על כל חסכונותיהם בקזינו בפראג. לסוג הראשון נאחל בהצלחה וסביר שיצליחו, אך לאלו מכם שרוצים למנף את היכולת הכלכלית שלהם ומעט חוששים מהשקעה בשוק ההון – יש אלטרנטיבה, השקעות אלטרנטיביות.

מהי השקעה אלטרנטיבית?

השקעה אלטרנטיבית, פשוטו כמשמעו הינה השקעה בכל אפיק שאינו מניות או אגרות חוב הנסחרות בבורסה, כאשר המונח "אלטרנטיבית" מרמז על כך שהיא הפוכה להשקעה מסורתית בבורסה. המשותף לכל ההשקעות האלטרנטיביות הינו שהן אינן השקעות סחירות – אי אפשר לסחור איתן בבורסה, לכן הן נחשבות לבטוחות ויציבות ביחס למניות. במשך שנים השקעות אלטרנטיביות היו נחלתם כמעט הבלעדית של גופים ממסדיים גדולים כגון חברות ביטוח ובתי השקעות או אנשים או גופים עם הון נכבד. בשנים האחרונות השקעות אלטרנטיביות הפכו למונח שגור גם בפי המשקיע הפרטי שהפרוטה בכיסו. חברות פיננסיות רבות הזמינו אל חגיגת ההשקעות משקיעים פרטיים עם סכומים נאים שמאפשרים להם מינוף של ההון שלהם מבלי לסכן את כולו.

אין צורך לומר כי ציבור המשקיעים הפרטי הבין מהר את האופציות הגלומות בעולם החדש שנגלה אליו ואימץ לחיקו את ההשקעות האלטרנטיביות. זה הזמן לחשוף גם בפניכם הקוראים – מהן השקעות אלטרנטיביות הפופולריות בשוק.

סוגי ההשקעות האלטרנטיביות השקעות בתשתית השקעה במה שבונה את העולם סביבנו – כבישים, גשרים, נמלי תעופה, תחנות רכבת, התקני תקשורת, אינטרנט, תחנות רדיו, תחנות כח, מערכות ביוב מתקני מים ועוד. השקעה בתשתיות משיגה תשואה בסיכון מינימאלי כיוון שהיא אינה נסחרת בשוק ההון והממשלה מתמרצת בעלי הון להיכנס אל שוק התשתיות.

השקעות בנדל"ן מי לא מכיר את הדירה להשקעה? אפיק עם תשואה סולידית יציבה והכנסה פאסיבית מבלי לזוז מהכורסא בין אם משכירים את הדירה או מממשים לאחר עליית ערך. בהשקעות נדל"ן ניתן למנות גם נדל"ן מסחרי ועסקי, מחיר למשתכן תמ"א 8 ועוד. זוהי אחת מההשקעות החביבות על ישראלים, לא רק בישראל אלא גם בעולם.

השקעות בתחום האנרגיה המתחדשת הגביע הקדוש של חובבי איכות הסביבה והקדמה – להפוך את האנרגיה בה אנו משתמשים היום לנקייה וללא נזק לכדור הארץ ולעבור לחיים המבוססים על אנרגיות ירוקות מתחדשות – מים, שמש ורוח. ברחבי אירופה כבר מוקמות תחנות המעבדות חשמל מרוח גרמניה מובילה עם 40% צריכת אנרגיה מתחדשת. בישראל השאיפה להגיע עד 2025 לצריכה של 30%. הביקוש לאנרגיה ירוקה יוצר עבור המשקיע הזדמנות טובה למינוף ההון שלו.

השקעות בחברות ביוטק ופודטק השקעות בביוטק הן השקעות בחברות רפואה המשלבות פיתוחים רפואיים טכנולוגיים לצד תרופות מתקדמות – החל מתרופות חדשניות לסרטן וכלה ברובוטים לביצוע פעולות כירורגיות רגישות. בשורה למשקיע הפטריוט – ישראל היא מעצמת ביוטק! עם מעל 1600 חברות. פודטק – בשנים האחרונות גובר הביקוש למוצרים יותר בריאים, ירוקים ואף טבעוניים. חברות פודטק עוסקות בפיתוחים חדשניים בתחום המזון. בישראל יש כ 200 חברות פודטק המתמחות במזון מועשר, פיתוח בטיחות מזון, ייעול חקלאי ואפילו תחליפי בשר ראויים שלא תאמינו שזו לא פרה. ההשקעות בתחומים אלו אינן רק רווחיות הן ערכיות והן תמיד יהיו רלוונטיות כי הן מגלמות את התשוקה האנושית לחיים טובים יותר. קרנות הון סיכון קרן זו משקיעה במגוון מיזמים בעלי סיכון גבוה אך עם אופציית תשואה גבוה פי כמה. הקרנות מאתרות ומנטרות יזמים צעירים ומסייעות להם להגשים את מטרת החברה שלהם בתמורה לאחוזים בחברה וברווח העתידי שלה. חברות הון סיכון משקיעות בסטרטאפים ואחראיות ליונקורנים רבים -חברות סטרטאפ ששווין מעל מיליארד דולר. כאשר חברה שאתם מושקעים בה שווה כל כך הרבה כסף, כבר ברור לכם שגם המשקיעים נהנים מהרווחים.


קרנות גידור

אלו הן קרנות שמטרתן להשיג עבורכם המשקיעים תשואה גם כאשר ישנו שינוי בתנאי השוק. הן מצליחות לעשות זאת על ידי שימוש באפיקי השקעה שונים ואמצעי גידור פיננסי. לרוב את הקרן ינהל מנהל השקעות ויתרת החברים הינם שותפים אשר אינם מנהלים את ההשקעות.


קריפטו

הילד הרע והגאון של עולם הפיננסיים. מטבעות הקריפטו הם "סטודנט חופשי", הם לא בבעלות של אף מדינה או בנק. אלו הם מטבעות וירטואליים המוצפנים ומאובטחים ומשמשים לביצוע עסקאות. הם פועלים מחוץ למערכת הבנקאית ובצורה של שליטה מבוזרת. עד כאן ההסבר המשעמם, עכשיו לחלק המעניין. שוק הקריפטו הוא אחד השווקים המטלטלים אח הרווחים ביותר – למרות הירידה שחווה, הביטקוין עדיין אחד הנכסים החמים בכדור – ביטקוין אחד שווה 34,112 אלף דולר נכון ליום כתיבת שורות אלו.


וזוהי רק טעימה קלה על קצה המזלג ממה שלעולם ההשקעות האלטרנטיביות יש להציע עבורכם. רוצים לדעת עוד על כל השקעה והשקעה? המשיכו לעקוב אחרינו באתר ובפייסבוק.

ווביז – המדריך שלכם לעולם הפיננסי!

Comments


עוד כתבות במיוחד בשבילך

bottom of page