top of page

פנסיה איחוד ופנסיה מאוחד – למה חשוב לאחד פנסיות?

ישראלים רבים שוכחים לאחד את קופות הפנסייה שלהם כשהם עוברים מקום עבודה או בוחרים קופה חדשה שתנהל להם את הכספים, אך איחוד פנסיות יגדיל את סכום החיסכון שאתם צוברים לגיל הפרישה.


כולנו מתרגשים לקראת עבודה חדשה וכנראה ההתרגשות הזו גורמת לנו לשכוח את הפנסיה מהעבודה הקודמת שנשארת מאחור מיותמת. רבים ניגשים אל המשרד החדש, חותמים עם פנסיה חדשה ולא מזכירים לכח אדם כי יש ברשותם כבר פנסיה ממקום העבודה הקודם. וחבל.

אם עברתם לעבודה חדשה, קחו איתכם את הפנסיה הישנה והטובה – הנה הסיבות מדוע זה חשוב ואיך עושים זאת נכון.


הסיבות לאיחוד פנסיות

חוסכים רבים נתקלים בתופעה: מקומות עבודה שונים עובדים עם תוכניות פנסיה שונות בקופות שונות ולכן מפקידים כל אחד לקופה איתה הוא עובד כך שלעובד יש מספר תוכניות פנסיה במספר קופות שונות. החוסך מתקשה להבין היכן כספיו מופקדים, מי מנהל אותם ואיך מקבלים את החיסכון בגיל הפרישה. מעבר לטרטור שכרוך בפיזור הכספים ישנם עוד יתרונות רבים בריכוז החיסכון תחת קורת גג אחת.


סיבות לאיחוד קרנות פנסיה

אנשים נוטים לבלבל בין פיזור השקעות לבין פיזור פנסיות כאשר המנטרה היא לא לשים את כל הכסף במקום אחד. חשוב לזכור כי בעצם קרן הפנסיה מפזרת את סיכוניה בין מספר רב של השקעות עבורכם בעזרת מומחים הדואגים שהפנסיה שלכם תניב יותר. פתיחת מספר תוכניות פנסיוניות עשויה רק לפגוע בכם בטווח הארוך. אז הנה הסיבות מדוע חייבים לאחד פנסיות:

איסוף של חסכונות

בעבר, אנשים היו נכנסים למעגל העבודה, באותה החברה, בגיל צעיר לעיתים אפילו אחרי צבא ומסיימים את עבודתם באותו המקום בהגיעם לפרישה. כיום הניוד בין עבודות הפך לנורמה כאשר אדם מחליף עבודה בממוצע בין 3-5 שנים. פקודת הפנסיה מחייבת את המעסיק להפקיד לעובד רק לאחר חצי שנה מתחילת ההעסקה. אך במקרה בו לחוסך יש תוכנית קודמת, הוא מחויב להפקיד אליה תוך 3 חודשים. מלבד שלושת החודשים הנוספים, מעסיקים לא יאלצו לחסוך עבור העובד במספר קרנות וכך העובד יתקשה לאתר את הכספים שהופקדו לפנסיה שלו.


קבלת פנסיה ממקור אחד

חישוב הפנסיה נעשה כך: חלוקת הסכום שנחסך בתוחלת החיים הצפויה פחות או יותר. חשבון פשוט אומר ככל שצברת יותר הפנסיה שלך תהיה גדולה יותר. אם כך, מעבר לקושי באיתור הכספים סכומים עבוד עבודה של 3-5 שנים לא יגיעו לסכום משמעותי. אך אם הכל מרוכז מתחילת הכניסה לשוק העבודה במקום אחד, הרי שאינכם מאבדים את הצבירה שלכם. עוד בונוס קטן - קבלת פנסיות מכמה קרנות תעלה לכם דמי ניהול המקטינים את הפנסיה ומחייבים תיאומי מס מייגעים.


עלות כיסוי הביטוח

אנו לא חושבים על המוות אך כשמדובר בפנסיה ובכן המוות נמצא שם בשורות הקטנות. עלות הכיסוי של הביטוח במקרה וקרה הגרוע מכל, מושפעת מהסכום הכולל בקרן. לכן אם כל הפנסיה מרוכזת במקום אחד העלות הביטוחית במקרה מוות קטנה באופן משמעותי.


דמי ניהול

כאשר אתם חוסכים פעילים אתם נהנים לרוב מדמי ניהול מופחתים או הטבות שונות אך בקרנות אחרות שאינן פעילות אתם ממשיכים לשלם דני ניהול מלאים. ריכוז הקרנות למקום אחד מקטין את דמי הניהול ומעניק הטבות עליהם.


תקופת ההכשרה וגיל הכניסה לקרן

כלל אצבע בפנסיה – ככל שתתחילו צעירים יותר כך ייטב. העלויות נמוכות יותר לביטוחים שונים ונהנים מצבירת וותק. אם תאחדו קרנות תהנו מוותק גבוה גיל הכניסה יעלה וגם היקף הסיוע מהביטוח. לכל קרן יש תקופת הכשרה לסיוע במחלות וישנן מחלות שתקופת ההכשרה יכולה להגיע עד 5 שנים. באיחוד קרנות אתם מקצרים משמעותית את תקופת ההכשרה בשל הוותק הנצבר.


איך דואגים לאיחוד קרנות? פשוט בבואכם אל מקום העבודה החדש, עדכנו את מחלקת כח אדם בקרן הפנסיה הקודמת שלכם וכפי שנכתב למעלה, תוך 3 חודשים תוכלו ליהנות מצבירה מחודשת של הפנסיה, אל אותה קרן.


Comentarii


עוד כתבות במיוחד בשבילך

bottom of page