top of page

אנרגיה גבוהה – השקעה באנרגיה מתחדשת

גם אם אתם לא גרטה טונברג, אנרגיה מתחדשת בלתי מזהמת וירוקה יכולה להיות האהבה הבאה שלכם וההשקעה הכי נכונה שלכם.


משבר האקלים והמצב האקולוגי של כדור הארץ הביא מדינות רבות להשקיע את משאביהן בחיפוש אחר אנרגיה ירוקה ומתחדשת ועם המשאבים מגיע גם הסקטור העסקי אשר מבין שמלבד התרומה החשובה לאנושות, בואו נודה על האמת, זהו שוק אנרגטי במיוחד שיכול לייצר רווחים כספיים נאים.


למה אנרגיה מתחדשת ולמה עכשיו?


בשלושת העשורים האחרונים אנו עדים לשינוי מאסיבי בכדור הארץ. השינוי נובע מתיעוש גבוה והשלכותיו ובראשם ייצור ופליטה של גזי חממה, בעיקר ממכוניות המונעות בבנזין. מדינות רבות החלו לעשות מאמצים כבירים להלחם בתופעה וניווטו את התעשייה אל ייצור ידידותי לסביבה.

כחלק משינוי זה מושקעים מאמצים רבים למצוא את הגביע הקדוש של איכות הסביבה – אנרגיה ירוקה. לכן לא פלא כי תחום האנרגיה המתחדשת צבר תאוצה רבה בשנים האחרונות.

תחום האנרגיה הירוקה עוסק מעשית באיתור, פיתוח ייצור ושיווק של אנרגיה ירוקה שתחליף את הדלקים הפוסליטים המזהמים. כיום מירב המאמצים והפיתוח בתחום מצויים במיצוי המשאבים הטבעיים של הכדור – אנרגיית השמש, הרוח והמים.

ישראל זיהתה את החיסכון בחשמל עם שימוש בפאנל סולארי לדודי שמש כבר לפני שנים ואירופה כיום מנסה להטמיע את הפטנט הישראלי.

ההתחממות הגלובלית וזיהום האוויר תופסים כותרות מדי יום וזה הזמן לתפוס את הרכבת (חשמלית!) ולהשקיע באנרגיה מתחדשת.


השקעה לעתיד


השקעות באנרגיה מתחדשת אומנם הגבירו הילוך בעשור האחרון אך הן הולכות להיות עמנו לעוד זמן רב. התקדמות טכנולוגית ופיתוח אינטנסיבי המאפשר ייצור גדול יותר של חשמל הופכים את ההיתכנות העסקית ואת היכולות למיקסום הרווח מתחומים אלו לגבוהים יותר. משקיעים רבים מעבירים את תיק ההשקעות שלהם אל העתיד – אנרגיה ירוקה. כיום תהליך הפקת האנרגיה הירוקה דורש משאבים גדולים והשקעה רבה אך מדינות רבות הציבו לעצמן מטרה ברורה: להעביר את התשתיות הציבוריות אל מקורות נקיים לאנרגיה:

  • מדינות האיחוד האירופאי הציבו לעצמם יעד של הפחתת מזהמים והעברת 32% מיצור החשמל לאנרגיה ירוקה עד 2030

  • בקלפורניה 34% מתפוקת החשמל מגיעה ממקורות ירוקים

  • במדינות הסקנדינביות - שכרגיל, מקדימות את כולם - ייצור החשמל ממקורות ירוקים מגיע כמעט ל 100%

  • בישראל הציבו יעד של בין 17-30% עד 2030.

בהתאם לזאת, החברות המתמחות בפתרונות אנרגיה בסקטור הפרטי הופכות לרווחיות ביותר. השקעה באנרגיה ירוקה תהפוך יותר ויותר משמעותית בשנים הקרובות ומי שמצטרף כיום יהנה ממחירים סבירים שעשויים להניב הון לא מבוטל בעתיד.

הפוטנציאל בסקטור עצום ורק בעשור החולף ההשקעה העולמית הגיעה לכ – 2.5 טריליון דולר. עם פוטנציאל כזה, אתם כמשקיעים, לא יכולים להתווכח. אם כך איך נכון להשקיע באנרגיה מתחדשת? הנה כמה טיפים מהמומחים שלנו.


כיצד משקיעים באנרגיה מתחדשת?


ראשית בשורה משמחת: השקעות באנרגיה מתחדשת בארה"ב זוכות להטבות מס על מנת לעודד משקיעים להצטרף לסקטור ולסייע במהפכה הירוקה. הנה כמה אפיקים שניתן להשקיע בהם בתחום זה:

תחנות טעינה חשמליות תחום הרכבים החשמליים מאוד חם בשנים האחרונות. התוכנית בארה"ב להשקעה בתשתיות, עומדת על 200 מיליארד דולר – על מנת להאיץ את המעבר לרכבים חשמליים. השקעה בתחום זה משמעה השקעה בתשתיות.

דלקים מבוססי מימן תאי דלק מבוססי מימן משמשים כמקור דלק יעיל, נקי ומאוד אמין, שאינו כולל את ההשלכות המזהמות של פחמן. תאי דלק אלו כבר קיימים, אך הם מאוד יקרים. חברות אנרגיה רבות וגופים ממשלתיים מקצים סכומי כסף גדלים והולכים לפיתוח ויישום תאי דלק אלו לשימוש נרחב וזול. חברת Bloom Energy (BE) הינה מובילה בתחום כאשר היא מבצעת מהלכים ורותמת הן משקיעים והן ממשלות לפיתוח תאי דלק מבוססי מימן.

מערכות אחסון אנרגיה אחת הבעיות שמציב תחום האנרגיה המתחדשת הוא יצירת מקורות אנרגיה וחשמל מגורמים אשר אינם יציבים. החשמל מיוצר מגרמי הטבע – משב הרוח והשמש – אשר יוצרים תנודתיות באספקת החשמל ומקשים על צריכה יציבה. ממשלות רבות ובראשם ממשל ביידן פונים לחברות אשר מפתחות אפשרויות של אגירת האנרגיה הזו לשימוש מאוחר. גם בישראל פועלות חברות בנושא ומשתמשות בכח הכבידה על מנת לאגור אנרגיה. עוד חברות הן טסלה הידועה והשקעה חכמה יותר היא השקעה בקרן סל רחבה; Global X Lithium & Battery Tech ETF (LIT).

לסיכום, השקעה באנרגיה מתחדשת תנסוק בשנים הקרובות והיא תספק למשקיע תשואה יפה ומעבר לכך זוהי ממש השקעה בעתיד של כולנו ואם אפשר להרוויח וגם להציל את כדור הארץ – הרי זו תשואה טובה באמת!


Kommentarer


עוד כתבות במיוחד בשבילך

bottom of page